Zbiórka na zajęcia z astronomii

Fundacja Lepsza Szkoła już III raz z kolei zamierza zorganizować "Lekcje z astronomem". Tym razem liczą na wsparcie darczyńców, dzięki któremu sfinansują te edycję.

Zajęcia pozalekcyjne z astronomii, organizowane przez Fundację Lepsza Szkoła, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W dwóch dotychczasowych edycjach wzięło udział blisko 60 dzieci z powiatów lidzbarskiego i bartoszyckiego. Wszystkie lekcje odbywają się w Hotelu Krasicki, a prowadzi je znany lidzbarczanin, nauczycie i astronom Jacek Drążkowski. 

W każdej edycji nagrodą dla najlepszej drużyny lub ucznia był teleskop astronomiczny. W zeszłym roku wszyscy uczniowie pojechali również na wycieczkę edukacyjną do Torunia, gdzie zwiedzili m.in. Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach czy Dom Kopernika. 

Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach pod Toruniem
Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach pod Toruniem

W tym roku organizator zajęć zmuszony jest do poszukiwania innego źródła finansowania, niż dotychczasowe dotacje. Apelujemy do wszystkich Czytelników o wsparcie organizacji „Lekcji z astronomem”. Zwłaszcza, że w tym roku, oprócz ufundowania tradycyjnej nagrody – teleskopu astronomicznego – dzieci pojadą na wycieczkę edukacyjną do Fromborka, gdzie zdobędą wiedze o najwybitniejszym polskim astronomie, Mikołaju Koperniku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *