Kasa dla szkolnego Asa

„Takie będą Rzeczypospolite, jak ich młodzieży chowanie”. To motto przyświeca Fundacji Lepsza Szkoła w codziennej działalności. Edukacja powinna być przyjemnością, powinna odkrywać i rozwijać talenty każdego ucznia.
Niezmiernie istotna jest przy tym motywacja do nauki i stwarzanie do niej właściwego podłoża.

Jednym z działań Fundacji jest realizacja programu stypendialnego „Kasa dla szkolnego Asa”.

W jego ramach zostało już wręczonych 6 stypendiów dla dzieci ze szkół w Krekolach i Krawczykach.
Jak podkreśla Alicja Styczewska – Fundatorka Fundacji – „Realizacja programu stypendialnego jest niezwykle istotnym czynnikiem, który motywuje i wynagradza uczniów, ale jednocześnie wskazuje,
iż istotne nie jest samo otrzymanie stypendium, ale nauka i samodyscyplina, które do niego prowadzą. Jednym słowem, nie cel lecz droga prowadząca do niego jest najważniejsza”.

Warto podkreślić, że szkoły w Krekolach i Krawczykach przyjęły już 15 dzieci z Ukrainy, które mogą realizować tutaj naukę w spokoju i bezpieczeństwie. Obecna sytuacja pokazuje, że realizacja wszelkich działań wspierających szkoły w ich misji, nabiera szczególnego znaczenia.

Realizacja program „Kasa dla szkolnego Asa” jest możliwa dzięki wsparciu firmy PSS Społem Lidzbark Warmiński i Prezesa Jerzego Niedźwieckiego, w którego sklepach znajdują się fundacyjne skarbony.

Jednak największymi bohaterami są Klienci PSS Społem, którzy jak zwykle wspierają misje organizacji pozarządowych i fundowanie stypendium naukowego.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Wesprzyj działania statutowe Fundacji Lepsza Szkoła!