Rozdali rowery uchodźcom z Ukrainy

https://odkryjsercewarmii.info/spolecznosc/rowery-pokoju-czyli-zbiorka-rowerow-dla-dzieci-z-ukrainy/Jak powiedzieli, tak zrobili. Stowarzyszenie Rowerowy Lidzbark ma już za sobą pierwszą turę przekazywania rowerów potrzebującym dzieciom i ich opiekunom, którzy przybyli na Warmię w skutek piekła wojny rozpętanej przez Rosję w ich ojczystym kraju.

Zainicjowana przez chłopaków z Rowerowego Lidzbarka akcja „Rowery pokoju” z całą pewnością mocnym echem odbiła się nie tylko w naszym regionie.

„Dzięki pomocy Pani Marleny Piotrowskiej udało się nam pozyskać bardzo dużo rowerów z Holandii. Byliśmy w kropce. Nie mieliśmy jak je przetransportować do Polski. Jednak wyciągną do nas pomocną dłoń Mariusz Miecznikowski z firmy Emma Transport” – mówi Paweł z ekipy Rowerowego Lidzbarka.

Rowery dotarły  i co dalej…?

„ Rowery, które otrzymujemy od darczyńców są w różnym stanie. Potrzebują mniejszych, czasem większych napraw. Potrzebowaliśmy dużo części, aby doprowadzić je do właściwej funkcjonalności. Znów dostaliśmy pomocną dłoń. Firma Kominki – Market zakupiła bardzo wiele części. Wsparł nas również Sklep Rowerowy Artan” – kontynuuje Paweł.

Stowarzyszeniu w pierwszej akcji rozwożenia rowerów do potrzebujących udało się wręczyć
ok. 50 jednośladów. Radość dzieci była ogromna. Również ich mamy, które pracują bądź poszukują pracy otrzymały rowery, aby móc wygodnie i szybko się przemieszczać.

Kiedy następna akcja przekazywania rowerów?

W majówkę Rowerowy Lidzbark znów rusza z kolejną turą rowerów, które przekazała mieszkająca
w Holandii Pani Sylwia.

Na dowód radości i uśmiechniętych buzi chłopacy przekazali nam krótką dokumentację zdjęciową
ze swoich działań.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Wesprzyj działania statutowe Fundacji Lepsza Szkoła!