Detektyw odwiedził dzieci w Krawczykach

Czym byłoby życie bez marzeń ? Towarzyszą one nam każdego dnia. Szczególnie ciekawe
są te w okresie dzieciństwa. Każdy z nas chciał zostać kimś wyjątkowym – policjantem, strażakiem, modelką,
czy też detektywem. Właśnie z prawdziwym detektywem miały okazję spotkać się dzieci
ze Szkoły Podstawowej w Krawczykach.

Szkołę odwiedził Pan Piotr Oleksiak, który prowadzi agencję detektywistyczną HIIT GROUP sp. z o.o
i zajmuje się cyberbezpieczeństwem w szerokim tego słowa znaczeniu. Dzięki temu najmłodsi biorący udział w spotkaniu mogli poznać odpowiedzi na wiele trudnych i istotnych kwestii związanych z poruszaniem się po Internecie. Urządzenia, które towarzyszą Panu Piotrowi w jego codziennej pracy zrobiły wrażenie nie tylko na dzieciach, lecz również na nauczycielach i naszej redakcji. To co kiedyś mogliśmy zobaczyć w filmach z Jamesem Bondem było na wyciągniecie naszej ręki.

Detektyw w szkole w Krawczykach

W dobie cyfryzacji każdej dziedziny życia i związanej z tym niestety pojawiającej się przestępczości, niezwykle istotne jest znać listę rzeczy zabronionych, których dla naszego własnego bezpieczeństwa
nie można wykonywać, gdy korzystamy z laptopa czy też smartfona.

Warte podkreślenia jest to, że Pan Piotr znajduje się aktualnie na etapie zakładania swojej fundacji, która wśród swoich celów będzie miała również realizację działań szkoleniowych, a tym samym prewencyjnych. „Niezwykle istotnym obszarem zainteresowania fundacji będzie walka z niewolnictwem, handlem dziećmi czy wykorzystywaniem seksualnym. Osoby zajmujące się tym procederem wykorzystują sieć w celu prowadzenia swojej działalności. My będziemy im w tym mocno przeszkadzać” – mówi Pan Piotr Oleksiak.

Panu Piotrowi należy się wielka pochwała za społeczne zaangażowanie. Cieszy fakt, że przedsiębiorcy coraz częściej dostrzegają potrzebę społecznej odpowiedzialności biznesu. Redakcja Portalu Odkryj Serce Warmii będzie z wielką uwagą śledzić działania Pana Piotra.

 

Spodobał Ci się artykuł?

Wesprzyj działania statutowe Fundacji Lepsza Szkoła!