Prezes Dawid Czarniawski o Gali OFN

Lidzbarska "Olympia" zorganizowała już V Galę Olympia Fight Night. Krótkiego komentarza udzielił nam Prezes i trener klubu Dawid Czarniawski.

Dawid, jak wrażenia po ostatniej Gali Olympia Fight Night i jak oceniasz występy swoich zawodników?

Organizacji gal tak naprawdę dopiero się uczymy, ale z relacji widzów wiemy, że są coraz bardziej profesjonalne. Temat jest cały czas rozwojowy i kto wie jak to będzie wyglądało za kilka lat. Mam nadzieję, że będziemy mogli przede wszystkim inwestować większe środki w zawodników, którzy biorą udział w walkach i podziękować im w ten sposób za poświęcony czas i wysiłek jaki trzeba włożyć w przygotowania. Wiemy bardzo dobrze jak to wygląda od strony zawodnika, ponieważ sami nimi jesteśmy lub byliśmy. 

Na każdej gali organizujemy charytatywne zbiórki, które przeznaczamy na wybrany cel. Na ostatniej imprezie była to zbiórka na pomoc w walce z chorobą 7 letniego Oliwiera, syna jednego z naszych klubowych przyjaciół. 

Jakie walki są dla Was kluczowe w tym roku?

Aktualnie kluczowe są wszystkie starty naszych zawodników, a sam terminarz jest napięty. W tym roku najmłodsi wychowankowie naszego klubu osiągnęli wiek startowy w boksie olimpijskim, więc musimy otoczyć ich największą opieką.

Czy planujecie w tym roku organizację kolejnego równie widowiskowego wydarzenia?

Tak jak wspominałem wcześniej, cały czas się rozwijamy jako klub oraz organizator wydarzeń z serii „Olympia Fight Night” .

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagają w organizacji Gali.

W artykule wykorzystano zdjęcia Organizatora.