Fundacja Lepsza Szkoła zakończyła „Lekcje z astronomem”

Okres przedświąteczny był bardzo pracowity dla każdego z nas. Nie inaczej było w przypadku Fundacji Lepsza Szkoła. Właścicielowi Portalu Odkryj Serce Warmii udało się zrealizować wspaniały projekt zajęć pozalekcyjnych
„Lekcje z astronomem”.

W projekcie udział wzięły dzieci z pięciu szkół z terenu powiatu lidzbarskiego i bartoszyckiego. Zajęcia z odbywały się w miejscu do tego predysponowanym, czyli w przepięknej Sali Kopernik w Hotelu Krasicki.

 

Jak wiadomo, wiedza jest lepiej przyswajana, gdy zdobywa się ją od wspaniałego nauczyciela. Pan Jacek Drążkowski astronom, nauczyciel i przede wszystkim wielki pasjonat astronomii przeprowadził dzieci przez tajniki tej dziedziny nauki, która z kopernikowskim Lidzbarkiem Warmińskim jest nierozerwalnie związana.

Zwieńczeniem „Lekcji z astronomem” był sprawdzian wiedzy jaką uczniowie zdobyli. Test okazał się trudny. Jednak uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3
w Lidzbarku Warmińskim pokazali, że dla pilnego ucznia nic nie jest straszne. Zdominowali swoją wiedzą cały projekt i to do tejże szkoły powędrowała nagroda główna ufundowana przez Fundację Lepsza Szkoła, czyli teleskop astronomiczny.

 

Już dziś Fundacja zapowiada kontynuację projektu w jeszcze bardziej atrakcyjnej formule.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fundacjalepszaszkola.pl

 

Spodobał Ci się ten artykuł?

Wesprzyj działania statutowe Fundacji Lepsza Szkoła!