Astronomia to ich pasja

Lidzbark Warmiński jest nierozerwalnie związany z Mikołajem Kopernikiem. Fundacja Lepsza Szkoła już drugi rok z rzędu kultywuje astronomiczne tradycje Warmii. II edycji „Lekcji z astronomem” już za nami. Wzięło w niej udział 29 uczestników z powiatów lidzbarskiego i bartoszyckiego.

Zajęcia adresowane były do dzieci i młodzieży z klas IV – VIII szkół podstawowych. Sześć lekcji zwieńczył testy sprawdzający wiedzę. Najlepsza okazała się Maria Nicewicz reprezentująca SP 3 w Lidzbarku Warmińskim. Drugie miejsce zajął Jakub Józefowicz z SP 4 w Lidzbarku Warmińskim, a trzecie miejsce przypadło dla Antoniego Karowca z NSP Krekole.

Astronomia

Do zwyciężczyni powędrował teleskop astronomiczny, zaś wszyscy uczestnicy mieli okazję odwiedzić Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach pod Toruniem, gdzie znajdują się radioteleskopy. Młodzi astronomowie odwiedzili również Dom Kopernika i Młyn Wiedzy w Toruniu.

Dla wszystkich zainteresowanych astronomią mamy dobrą informację. Fundacja Lepsza Szkoła już planuje III edycję zajęć, które jak zawsze odbędą się w pięknych salach Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Wesprzyj działania Fundacji Lepsza będącej właścicielem Portalu Odkryj Serce Warmii!